Posted by Lynette Hans

PARENT-TEACHER CONFERENCES

PRESCHOOL

Wednesday, February 11:                                                        Thursday, February 12:

                                                                                                       1:45 – Natalia Haakenson

2:00 – Hailey Uffelman                                                          2:00 – Natalya Nichols

2:15 – Carly Uffelman                                                             2:15 – Molly Fehlhafer

2:30 – Connor Uffelman                                                        2:30 – Kate Otte

2:45 – Levi Mau                                                                       3:15 – Jake Hoffschneider

4:30 – Corey Payne                                                                3:30 –Lydia Lekai

5:00 – Taegan Weber                                                            3:45 – Liam Johnson

5:45 – Mya Bartholomew                                                    4:30 – Carter Fritz

6:30 – Grant Hinze                                                                5:30 – Lily Sams

6:45 – Jack Luebbe

MRS. KOCH:

Wednesday, February 11                                                     Thursday, February 12:

3:00 – Chase Pankoke (mom)                                           2:00 – Ryan Fehlhafer

4:00 – Nick Grantski                                                          2:45 – Meg Hoffschneider

                                                                                                 3:00 – Gavin Chesnut

                                                                                                 3:15 – Chase Pankoke (dad)

MISS GARDELS:

Wednesday, February 11:                                                 Thursday, February 12:

1:45 – Luke Hoffschneider                                                2:00 – Averie Stuhr

2:00 – Torian Ibarra                                                         2:45 – Georgia Vestal

2:15 – Jake Fehlhafer                                                        3:15 – Jadon Chesnut

3:15 – Riley Ziegler                                                           4:45 – Daniel Backhus

3:30 – Jacob Yocum                                                         5:00 – Natalie Sams

4:00 – Garrett Brandenburgh                                      5:15 – Alexis Kraus

4:15 – Cael Payne                                                            5:30 – Devin Slawnyk

4:30 – Matthew Hoops                                                  6:15 – Andrea Gumaer

5:15 – Paul Fehlhafer                                                     6:30 – Rylee Barth

5:30 – Joey Dunbar

5:45 – Kasten Ruether

6:15 – Hannah Luebbe

6:30 – Sarah Payne

MRS. LUCE

Wednesday, February 11:                                           Thursday, February 12:

1:45 – Xavier Ettwein                                                 1:45 – Alexander Nitz

2:30 – James Hoffschneider                                     2:00 – Kim Nitz

2:45 – Allison Uffelman                                             2:15 – Delta Vestal

3:30 – Elijah Utter                                                     2:30 – Savannah Vestal

3:45 – Maddie Brandenburgh                                3:00 – Cora Hoffschneider

4:00 – Shawn Rathjen                                              3:30 – Reagan Richters

4:15 – Kayla Granstki                                               3:45 – Alex Hirschfeld

5:15 – Jessie Dunbar                                                 5:00 – Jack Wellman

5:30 – John Fehlhafer                                              5:15 – Ben Sams

6:00 – Samara Ruether                                           6:30 – Jayde Gumaer

6:30 – Kate Luebbe

6:45 – Cora Payne

MR. LUCE:

Wednesday, February 11:                                        Thursday, February 12:

3:45 – Kailey Ziegler                                                1:45 – Jaycee Stuhr

4:15 – Kiley Rathjen                                                2:00 – Scarlett Vestal

4:45 – Johnathan Hoops                                       2:30 – Gracen Fehlhafer

5:00 – Ian Stahr                                                      2:45 – Christian Chesnut

5:45 – Sam Dunbar                                                3:15 – Kate Hirschfeld

6:15 – Sam Payne                                                   3:30 – Ryan Richters

                                                                                    3:45 – Taylor Richters

                                                                                   4:00 – Abigail Meyer

                                                                                   5:00 – Timmy Backhus

MR. BRAUER

Wednesday, February 11:                                   Thursday, February 12:

2:00 – Kaitlyn Fehlhafer                                    3:30 – Jackson Hirschfeld

2:15 – Rachel Hoffschneider                              4:00 – Cayden Richters

3:00 – Cody Bender                                            4:15 – Elisha Meyer

3:30 – Shelby Ziegler                                         4:30 – Cole Gocke

3:45 – Ascha Utter                                             5:00 – Tex Flick

4:45 – Peyton Johansen                                   5:15 – Andrew Wellman

5:15 – Cole Stahr                                               5:45 – Justin Slawnyk

5:30 – Nathan Hanneman

If these assigned times do not work, please contact your child’s teacher to reschedule for a different time. Thank you!